Kolejny przypadek kradzieży szczepionek na COVID-19!

Jak dowiedziało się radio RMF FM, w nocy z wtorku na środę doszło do kradzieży fiolek z 90 dawkami szczepionek przeciwko COVID-19 w szpitalu w Chorzowie. Jest to już drugi taki przypadek w Polsce. 

Do kradzieży szczepionek doszło w nocy z wtorku na środę. Jak dowiedziało się radio RMF FM, dopiero wczoraj po południu sprawa została zgłoszona na policji. W szpitalu nr 3 w Chorzowie zniknęło 15 fiolek preparatu, które pozwoliłyby podać aż 90 dawek preparatu.

Szczepionki przeciwko koronawirusowi były przechowywane w pokoju pielęgniarek, w ogólnodostępnej lodówce.Teraz trwa przesłuchiwanie świadków i analizowanie zapisu monitoringu.

To drugi taki przypadek w Polsce. Wcześniej kradzieży dokonano w miejscowości Iłowo-Osada, w województwie warmińsko-mazurskim. Sprawca już usłyszał zarzuty włamania się do przychodni i kradzieży 3 fiolek szczepionki. Przyznał się do winy. Jak uważają śledczy,  celem wcale nie były szczepionki. Mężczyzn wkładał do worka wszystko co było pod ręką, nie wiedząc co kradnie. Był lekko uzależniony od leków na uspokojenie.

Wobec 38-latka zastosowano środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]