Kolejny zgon odnotowany w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych!

W raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych opublikowano kolejny przypadek śmierci. Tym razem chodzi o 49-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Otrzymał on szczepionkę na COVID-19, a kilka dni później zmarł. 

Fot. Shutterstock

Jak można przeczytać w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych, 49-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19, stracił przytomność, a następnie doszło u niego do zatrzymania krążenia. Pomimo prób resuscytacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Ministerstwo Zdrowia wciąż jeszcze nie wypowiedziało się w tej sprawie. To nie pierwszy przypadek kiedy zgon nastąpił kilka dni po przyjęciu szczepionki na koronawirusa, jednak jak informował resort wcześniej, do tej pory żaden ze zgonów nie był wprost wywołany przyjęciem preparatu.

Od początku szczepień w Polsce do sanepidu zgłosiło się prawie 600 osób, które odczuwały niepożądane odczyny poszczepienne. Większość z nich jednak miała charakter łagodny, jak np. zaczerwienienie czy krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia igły.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]