Wskazał prawdopodobny termin otwarcia restauracji. Przedsiębiorcy poczekają jeszcze kilka miesięcy?

Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju uważa, że szersze otwarcie biznesów w tym restauracji nastąpi dopiero za kilka miesięcy.

Restauracja Jaga w Zakopanem otworzyła się na gości. Lokal kontrolował Sanepid w asyście policji. Fot. Marek M Berezowski/REPORTER.

Szef PFR uważa, że najważniejszym czynnikiem odmrażania gospodarki jest tempo szczepień.

Wydaje się, że punktem zwrotnym w czasie tej pandemii z perspektywy firm może być maj, bo do maja mamy szansę zaszczepić wszystkich seniorów. Są to osoby najbardziej narażone na zakażenie. A wtedy zniknie podstawowy powód do tego, żeby zamykać firmy, starając się obniżyć poziom śmiertelności – powiedział w środę na antenie RMF prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys pytany o restauracje i hotele.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że otwarte zostaną wszystkie sklepy w galeriach handlowych, a także muzea i obiekty kultury. Wszystkie pozostałe obostrzenia zostały utrzymane.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]