Czesi zamykają granice dla podróżujących!

Czeski rząd zdecydował, że z piątku na sobotę wejdzie w życie decyzja o zakazie wjazdu na teren kraju wszystkich podróżujących, którzy nie są niezbędni. Ma się dzięki temu zwiększyć bezpieczeństwo w państwie. 

Rząd w Czechach zdecydował, że wprowadzone zostaną ograniczenia związane z podróżami do kraju. Z piątku na sobotę weszła w życie decyzja o zakazie wjazdu do Czech wszystkich podróżujących, którzy nie są niezbędni. W tym wypadku nie będzie mieć znaczenia również kraj pochodzenia podróżujących.

Dodatkowo, władze Czech chcą ukrócić też praktykę wyjazdów, które przedstawiane są jako służbowe. Od teraz każdy pracownik będzie musiał posiadać odpowiednie zaświadczenie od pracodawcy, a hotele mają obowiązek weryfikować te dokumenty. Za nieprzestrzeganie zasad obowiązywać będą surowe kary.

Wszystko ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2, która wciąż się rozprzestrzenia. Dzięki wprowadzonym obostrzeniom ma zwiększyć się poziom bezpieczeństwa i ochrony przed zakażeniem. Również sami Czesi od dziś mogą wyjeżdżać do swych domów za miastem tylko z członkami rodziny, z którymi na codzień mieszkają.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]