Czy jutro wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę, w tym roku będzie jedynie siedem niedziel handlowych. Czy jutro będzie można zrobić zakupy? Tak, 31 stycznia sklepy będą otwarte dla kupujących.

Fot. Shutterstock

W 2021 roku będzie łącznie siedem niedziel handlowych. Najbliższa z nich wypada jutro, 31 stycznia. Oznacza to, że wszystkie sklepy pozostaną otwarte. Kolejna taka okazja będzie w marcu, tydzień przed Wielkanocą, kolejne w kwietniu, czerwcu i sierpniu. Dodatkowe dwie niedzielę handlowe to 12 i 19 grudnia 2021, przed Bożym Narodzeniem.

Warto jednak pamiętać o odpowiednich środkach bezpieczeństwa. W związku z pandemią COVID-19 w placówkach handlowych obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Należy nosić maseczki ochronne, a także sklepy mają obowiązek udostępniać klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji. Na 15 metrów kwadratowych może przebywać jeden maksymalnie jedna osoba.

Zgodnie z postanowieniem rządu, już od najbliższego poniedziałku zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych. Placówki miały być początkowo zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia, jednak ostatecznie obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia 2021 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]