Nauka zdalna. Od poniedziałku zmiany!

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i nauki, od poniedziałku obowiązywać będą dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Zmieni się natomiast organizacja nauki zdalnej. 

Fot. Shutterstock

W czwartek minister edukacji i nauki podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącą czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Oznacza to, że uczniowie klas I-III kontynuują naukę stacjonarną, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, natomiast pozostali uczniowie do 14 lutego uczą się zdalnie. Pojawi się jednak kilka dodatkowych zmian.

Jedna z najważniejszych zmian to obowiązek dyrektora szkoły do organizacji zajęć dla tych uczniów klas IV-VII i uczniów szkół ponadpodstawowych , którzy ze względu na niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu. Dodatkowo będzie obowiązywać również dla uczniów, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczyć się zdalnie w domu.
Oprócz tego zmiany będą dotyczyć również próbnych egzaminów. W ramach konsultacji z nauczycielami będzie można zorganizować testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminy ósmoklasisty czy matury. Natomiast w  szkołach kształcenia zawodowego przedstawione zostaną rozwiązania, które umożliwią prowadzenia kształcenia praktycznego z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]