Dramatyczna jakość powietrza w kraju! Gdzie najgorzej?

Dziś w całej Polsce czeka nas bardzo zła jakość powietrza. Najgorsza sytuacja jest i będzie przede wszystkim w wojewódzkie małopolskim, dolnośląskim, mazowieckim i śląskim. Warto unikać dłuższych spacerów, a najlepiej nie wychodzić z domów, jeśli nie ma takiej konieczności. 

Fot. pixabay.com

Na południu Polski ciężko będzie dziś znaleźć miejsce, w którym jakość powietrza jest dobra. Obecnie najgorsza sytuacja jest w Częstochowie, gdzie stężenie pyłów przekracza nawet 700% normy. Równie dramatyczna sytuacja jest także Krakowie i jego okolicach, tam stężenie wynosi nawet 500% normy.

Czyste powietrze również nie pojawi się w centrum kraju i na Mazowszu. W Warszawie czujniki wskazują, że stan powietrza jest fatalny, wynoszący 225% normy. Oddychać czystym powietrzem w tej chwili mogą jedynie mieszkańcy nadmorskich miejscowości.

Smog stwarza bardzo duże zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Szczególnie niebezpieczny jest dla kobiet w w ciąży. Zanieczyszczone powietrze, które wdychamy może powodować bóle głowy i gardła, alergie, zapalenie gardła i płuc, a także problemy z układem nerwowym. Zazwyczaj powstaje w powodu niskiej emisji, którą tworzą między innymi domowe piece grzewcze, lokalne kotłownie czy spalanie w piecach domowych odpadów. Dodatkowo, w większych miastach duży wpływ ma ruch samochodowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]