Ksiądz do wolontariuszki WOŚP: „Wara stąd. Antychryst siedzi”. Proboszcz przeprasza

Pod kościołem sw. Szczepana doszło do przykrej sytuacji. Ksiądz krzyczał wykrzykując hasła o TVN i antychryście. Na filmie widać wolontariuszkę WOŚP.


 

„Składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nigdy nie powinny mieć miejsca” – mówi ks. Leszek Garstka, proboszcz parafii.

Kościół św. Szczepana to zabytkowy kościół rzymskokatolicki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 19, w Krakowie.

Zbudowany został w latach 1933–1938 według projektu architekta Zdzisława Mączeńskiego w stylu modernizmu XX-lecia międzywojennego.

Podzielony na trzy nawy wsparte na ośmiu filarach. Nad skrzyżowaniem transeptu i nawy głównej okrągła kopuła z latarnią. Obok ołtarza głównego z rzeźbą patrona św. Szczepana, męczennika, posiada cztery ołtarze boczne: Matki Bożej, Serca Jezusowego, Miłosierdzia Bożego i św. Józefa. Budowę kościoła finansowano z kredytów bankowych, składek parafian oraz ze sprzedaży majątku rodzinnego proboszcza i budowniczego kościoła księdza Andrzeja Molińskiego. Nazwiska najhojniejszych uwiecznione zostały na witrażach i ołtarzach. Fundatorem jednego z witraży był ojciec kardynała Franciszka Macharskiego. Sprofanowany przez Niemców, najeźdźców hitlerowskich kościół rekonsekrował w 1959 r. biskup Karol Wojtyła.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]