Możliwe kolejne luzowanie obostrzeń! Jest warunek

Premier zapowiedział, że jeżeli trend spadkowy w epidemii będzie się utrzymywał, już w tym tygodniu rząd przedstawi zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie. Pozwolą one krok po kroku otwierać gospodarkę.

„Obserwujemy spadek zajętych łóżek i respiratorów. Jeżeli będzie kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby krok po kroku otwierać gospodarkę” – powiedział Mateusz Morawiecki, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

„Obecnie przyglądamy się bardzo dokładnie, w jaki sposób w nowym protokole sanitarnym można by luzować restrykcje w niektórych miejscach, zwłaszcza, jeżeli w najbliższych paru dniach pozytywne dane dotyczące liczby zakażeń, liczby zgonów, a także zajętości łóżek covidowych, respiratorów, a także dane dotyczące pandemii wokół nas, w innych krajach UE się potwierdzą” – mówił Premier podczas konferencji prasowej w Zabrzu.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że 1 lutego otwarte będą wszystkie sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Pozostałe restrykcje obowiązują do 14 lutego. Nauka w klasach I-III odbywać się będzie stacjonarnie, nauka w pozostałych klasach, nadal zdalnie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE