Na co zmarł Ryszard Szurkowski? Jego przyjaciel zabrał głos

Dziś rano w wieku 75 lat zmarł legendarny kolarz, Ryszard Szurkowski. Informację o śmierci mężczyzny przekazała żona, Iwona Arkuszewska-Szurkowska. Teraz głos w sprawie zabrał jego przyjaciel i kolarz, Czesław Lang. Wyjaśnił jaka była przyczyna śmierci Szurkowskiego.

fot. By Sławek – from Sławek, by email, CC BY-SA 2.0/Wikipedia

Dla wielu osób dzisiejsza informacja o śmierci wybitnego polskiego kolarza Ryszarda Szurkowskiego była szokiem. Jak przekazała jego żona Iwona, mężczyzna zmarł w szpitalu w Radomiu. Jeszcze 12 stycznia obchodził swoje 75 urodziny.

O przyczynach śmierci kolarza wypowiedział się jego wieloletni przyjaciel i inny ceniony kolarz, Czesław Lang. Jak przekazał Onet Sport, wszyscy jego bliscy wiedzieli, że oprócz tego, że jest sparaliżowany, potwierdzono u niego również nowotwór. Pomimo, że mężczyzna walczył z nim do końca, ostatecznie tę walkę przegrał.

W 2018 roku Ryszard Szurkowski doznał dramatycznego wypadku podczas wyścigu kolarskiego amatorów w Kolonii. Mężczyzna spadł prosto na twarz, łamiąc szczękę i uszkadzając czaszkę. Doznał też urazu rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. Od tego czasu był sparaliżowany. W Niemczech kolarz przeszedł kilka operacji. Następnie rozpoczął rehabilitację, którą kontynuował w kraju. Informacja o wypadku ujrzała światło dzienne dopiero wiele miesięcy po zdarzeniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE