Nowy podatek? Rząd chce nim pomóc w walce z COVID-19

Jak ustalił portal wPolityce.pl, rząd chce wspomóc państwowe instytucje w walce z epidemią koronawirusa. Aby to zrobić planuje wprowadzić nowy podatek na właścicieli mediów i koncerny technologiczne. Beneficjentem nowej opłaty zostałby NFZ i Fundusz Wsparcia Kultury. 

Fot. Pixabay

Według informacji portalu wPolityce.pl, ma pojawić się nowa składka solidarnościowa, które obejmie wszystkich nadawców i wydawców, a także takie firmy jak Google, Facebook, Allegro. Podatek dotyczyłby również mediów publicznych, przede wszystkim Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Dzięki temu rząd chce wesprzeć państwowe instytucje w walce z pandemią COVID-19. Nowy podatek nakładany na właścicieli mediów i firmy technologicznych ma pomóc przede wszystkim Narodowemu Funduszowi Zdrowia i instytucjom kultury. Dzięki niemu wsparcie miałaby otrzymać m.in. radiofonia i kinematografia. Projekt ma już wkrótce trafić do Rządowego Centrum Legislacji, dzięki czemu już w marcu mógłby się nim zająć Sejm.

Opłaty miałyby być wyliczane na podstawie dochodów z reklam. Kwoty byłyby jednak zróżnicowane. Małe media tradycyjne byłyby zwolnione z podatku, a niższy podatek płaciłyby wydawcy prasowi. W przypadku reklamy internetowej, opłata byłaby jednolita.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]