Od dzisiaj nowe ceny biletów MPK. Co z biletami kupionymi wcześniej?

Poniedziałkowy poranek w komunikacji miejskiej zaskoczył niejednego pasażera. Część osób nadal nie była świadoma zmian cen biletów za przejazd. Pasażerowie dopytują co z biletami zakupionymi wcześniej oraz biletami okresowymi.

Fot. KPP w Krakowie

Od 1 lutego obowiązuje nowy cennik za przejazd komunikacją miejską na terenie Krakowa. Nie wszyscy pasażerowie są jednak tego świadomi.

Przypomnijmy, że bilet 20-minutowy kosztuje już 4 zł. Zamiast 50-minutowego wprowadzony został 60-minutowy za 6 zł. i 90-minutowy za 9 zł.

Bilet miesięczny na jedną linię z Kartą Krakowską kosztuje 54 zł. a bez KK 84 zł.

Bilet sieciowy na strefę I z KK kosztuje 84 zł. a bez KK 148 zł.

Nowością jest bilet półroczny dostępny tylko dla posiadaczy KK i kosztuje 420 zł.

Pasażerowie dopytują się również co zrobić z zakupionymi biletami do kasowania oraz biletami okresowymi. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do rzecznika MPK Kraków Marka Gancarczyka.

„Wszystkie bilety okresowe nabyte przed terminem wejścia w życie uchwały mogą być wykorzystywane do upływu terminu ich ważności, na zasadach dotychczas obowiązujących. Wszystkie niewykorzystane bilety do kasowania o nieaktualnej cenie mogą być wymienione w Punktach Sprzedaży Biletów za dopłatą na inne bilety do kasowania, wybrane z aktualnej oferty biletowej. Bilety do kasowania o nieaktualnej cenie tracą ważność po 6 miesiącach od dnia wejścia w życie uchwały (31 lipca 2021).” – informuje rzecznik.

Przypominamy również o zmianie taryfikacji kar za przejazd bez ważnego biletu.

Za brak ważnego biletu zapłacimy od dzisiaj 240 zł. chyba, że zapłacimy w ciągu 7 dni, wtedy opłata wyniesie 120 zł. Doliczyć należy również 6 zł. opłaty za bilet 60-minutowy.

Za brak uprawnień do ulgi przy zakupie biletu ulgowego zapłacimy 160 zł. Do tej pory kara wynosiła 150 zł.

Więcej zapłacimy również za nieuzasadnienie zatrzymanie pojazdu. Dotychczas było to 510 zł. a od 1 lutego opłata wynosi już 520 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]