Rzecznik MZ: Nie można pozwolić sobie na luzowanie obostrzeń

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz nie przewiduje szybkiego luzowania obostrzeń dla restauracji, siłowni i klubów fitness. 

Fot. Shutterstock

W poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wypowiedział się na temat luzowania obostrzeń.

„Nie możemy pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness. Decyzja ta nie wynika z widzimisię władzy.” – poinformował rzecznik.

Od poniedziałku otwarte zostały galerie handlowe i zniesiono godziny dla seniorów, jednak wciąż nie działają w nich kluby fitness, place zabaw a restauracje mogą wydawać posiłki jedynie na wynos.

Wojciech Andrusiewicz wyjaśniał, że w restauracjach, siłowniach i klubach fitness dochodzi do największej transmisji wirusa.

„Mimo, że jest to trudna sytuacja dla wielu branż, to jeśli nie chcemy za miesiąc zamknąć całej gospodarki, to musimy przetrzymać to, co dzisiaj jest.” – ocenił sytuację rzecznik.

Przypomnijmy, że obostrzenia epidemiczne zostały przedłużone do 14 lutego. Wielu restauratorów i właścicieli klubów fitness oraz siłowni zapowiedziało otwarcie swoich biznesów mimo restrykcji. Rząd zapowiedział tym samym wzmożenie kontroli policji, sanepidu a także straży pożarnej i skarbówki w obiektach, które złamią zakaz funkcjonowania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE