Papież Franciszek ogłosił nowe święto!

Decyzją papieża Franciszka obchodzone będzie nowe święto w Kościele katolickim. W czwartą niedzielę lipca wypadać będzie Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież zaznaczył, że to właśnie dziadkowie przypominają nam, że starość jest darem. 

Fot. Shutterstock

Podczas modlitwy Anioł Pański i przemówienia do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim, papież Franciszek przekazał informację o wprowadzeniu do Kościoła katolickiego nowego święta. Będzie nim Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Jak podkreślił, głos osób starszych jest niezwykle ważny, ponieważ „wyśpiewuje chwałę Bogu i strzeże korzeni narodów”. Ma być obchodzony w czwartą niedzielę miesiąca lipca.

„Dziadkowie przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary. Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, blisko uroczystości świętego Joachima i Anny, dziadków Jezusa.”

-wyjaśnił papież Franciszek. Zwrócił również uwagę młodym ludziom, aby jak najczęściej spotykali się ze swoimi dziadkami. Tłumaczył, że młodzi widząc się z seniorami, czerpią od nich siłę by iść naprzód. W tej chwili jest to dość ciężkie z powodu pandemii COVID-19, ale porozmawiać ze swoimi dziadkami można również przez telefon czy korzystając z różnych innych nowoczesnych technologii.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]