Lokatorzy otwierali okna, więc… wymontowano klamki. Wielka niezgoda na os. Zgody

Historia niemal jak z filmów Stanisława Barei. Wielka niezgoda lokatorów jednego z bloków na os. Zgody w Nowej Hucie. Konflikt toczy się już od dłuższego czasu, kiedy to rozpoczął się remont klatki i malowanie. 

fot. Pixabay

Remont klatki schodowej podzielił lokatorów na dwa obozy a to dlatego, że wraz z remontem zaczęły się mrozy.

Części lokatorów przeszkadzała woń farby a więc otwierali okna na klatce by ją wywietrzyć, drugiej części przeszkadzał chłód wdzierający się do mieszkań.

Jak informuje Radio Eska, konflikt i sąsiedzkie awantury przeniosły się w końcu do administracji gdzie lokatorzy szukali salomonowego rozwiązania. Administrator rozwiązanie znalazł, ale raczej niezbyt salomonowe. Postanowił zamknąć okna i… wykręcić klamki by nie były za często używane.

Wedle wyroku Sądu Administracyjnego w Krakowie wydanego 18 stycznia 2019r. administrator nie ma prawa blokować lokatorom dostępu do okien.

Wygląda na to, że kompromis nie zostanie osiągnięty do czasu zakończenia remontu, choć można zakładać, że nawet po nim, lokatorzy z osiedla Zgoda do zgody jednak nie dojdą.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]