Maciej Stuhr o wyrzuceniu wolontariuszki WOŚP sprzed kościoła. „Tu chodziłem na religię”

Nie milkną echa niedzielnego przepędzenia wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzed kościoła św. Szczepana w Krakowie. Głos zabrał Maciej Stuhr, który osobiście jest związany z parafią.

 

fot. By Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0/Wikipedia

W niedzielę sprzed parafii św. Szczepana w Krakowie jeden z księży w niewybredny sposób przepędził wolontariuszkę WOŚP.

Ksiądz nie przebierał w słowach. Krzyczał na młodą dziewczynę o TVN i antychryście a w końcu zdecydowanym „Won!” przepędził wolontariuszkę .

Już w poniedziałek pojawiły się przeprosiny ze strony proboszcza parafii św. Szczepana, ale sprawa wcale nie ucichła.

Głos zabrał Maciej Stuhr, który przez wiele lat był z tą parafią związany. Kilka gorzkich słów napisał na swoim profilu społecznościowym.

„Kościół Św. Szczepana w Krakowie. Bardzo ważne miejsce dla mnie. Tu chodziłem na religie do salki parafialnej, tu przystąpiłem do I Komunii Świętej. Tu chodziłem na Msze, Drogi Krzyżowe, roraty i wszystko inne. Tak, byłem bardzo religijnym dzieckiem. Teraz słyszę od tutejszego „duszpasterza” „Won!”. Przyjmuję to osobiście do siebie. I noga moja u Św. Szczepana już nie postanie. Bardzo to wszystko smutne…” – napisał aktor.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]