Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu „Niania”

Wczoraj media obiegła smutna informacja o śmierci aktorki Krystyny Rutkowskiej- Ulewicz. Największą popularność przyniosła jej między innymi rola babci Apolonii w serialu „Niania”. Informację o śmierci artystki przekazał serwis filmpolski.pl.

Fot. Kraków w Pigułce

31 stycznia 2021 roku w wieku 87 lat  zmarła polska aktorka, Krystyna Rutkowska- Ulewicz. Informację o śmierci artystki przekazał wczoraj portal filmpolski.pl, który podkreślił, że łącznie w swoim życiu Krystyna Rutkowska-Ulewicz zagrała ponad 100 ról filmowych  i telewizyjnych.

Największą popularność przyniosła jej rola babci Apolonii w cieszącym się niezwykłą popularnością serialu „Niania”, który emitowany był w latach 2006-2009. Występowała również w takich filmach jak „Wesele”, „Pieniądze to nie wszystko” czy „Dzień dobry, kocham cię”. Brała udział w serialach „M jak miłość”, „Złotopolscy” czy „Dom”. Do końca życia była aktywna zawodowo, jeszcze w 2020 roku zagrała w dwóch produkcjach- „Banksterzy” i „Asymetria”. Aktorkę pożegnała między innymi jej serialowa wnuczka Frania Maj, którą grała Agnieszka Dygant.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz w latach 50-tych i 60-tych grała jedynie w teatrach. Następnie w 1973 roku zadebiutowała w spektaklu telewizyjnym „Pierwsze trudne dni”. Od 1974 roku grała w serialu „Detektywi na wakacjach”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]