Tarcza Finansowa 2.0 rozszerzona! Kto jeszcze otrzyma pomoc?

Decyzją Rady Ministrów Tarcza Finansowa 2.0  będzie rozszerzona o dziewięć kodów. Informację przekazał przed chwilą wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin. Wśród przedsiębiorców, którzy skorzystają z pomocy będą między innymi osoby związane z hurtową sprzedażą odzieży i obuwia czy branża pralnicza. 

Wicepremier Jarosław Gowin opublikował w mediach społecznościowych wpis dotyczący decyzji Rady Ministrów dotyczącej rozszerzenia Tarczy Finansowej 2.0. Od teraz skorzystać z pomocy finansowej ma 9 dodatkowych branż. Będzie to między innymi sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia, sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, nauka języków obcych, pralnie i czyszczenie wyrobów włókienniczych  i futrzarskich, a także kluby sportowe.

Tarcza Finansowa 2.0 ma umożliwić również mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przyznanie subwencji, które będą mogły być całkowicie umarzane. Kwota subwencji będzie jednak zależała od wysokości spadku przychodów i innych warunków, które musi spełniać dana firma.

Dofinansowanie wypłacane jest ze względu na pandemię COVID-19, przez którą większość branż została zamrożona. Wartość pomocy to 13 miliardów złotych. Wnioski o subwencję finansową będą przyjmowane do końca miesiąca, czyli do 28 lutego. Przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o wsparcie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w postaci m.in. zwolnienia ze składek czy wypłatę postojowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]