Kiedy pojawią się informacje o luzowaniu obostrzeń? Szef KPRM odpowiada

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazał najnowsze informacje dotyczące epidemii COVID-19. Zaznaczył, że ostateczne roztrzygnięcia w sprawie luzowania kolejnych obostrzeń jeszcze nie zapadły, ale jest szansa, że pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

Fot. Shutterstock

Od poniedziałku pojawiło się kilka zmian dotyczących obostrzeń w związku z panemią koronawirusa w Polsce. Wśród najważniejszych punktów bylo otwarcie handlu, zniesienie godzin dla seniorów czy otwarcie galerii sztuki i muzeów. W tym wszystkich miejscach należy natomiast zachować dystans, posiadać maseczkę i korzystać ze środków do dezynfekcji.

Jak wiadomo, co najmniej do 14 lutego zawieszona jest działalność między innymi branży fitness czy branży narciarskiej. Również do tego czasu uczniowie klas starszych nie pójdą do szkoły. W tej chwili na naukę stacjonarną uczęszczeją jedynie najmłodsi, z klas I-III. Restauracje wciąż wydają posiłki jedynie na wynos lub z dowozem.

Michał Dworczyk zapytany został o termin znoszenia kolejnych obostrzeń. Jak zaznaczył, ostateczne roztrzygnięcia jeszcze nie zapadły. Dodał natomiast, że nowe informacje mogą pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Wczoraj pojawiły się spekulacje, że kolejnym punktem, którym zajmie się rząd będzie wznowienie działalności hoteli. Według nieoficjalnych wiadomości miałoby to nastąpić właśnie od 14 lutego 2021 roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE