Minister edukacji i nauki będzie walczył z otyłością wśród uczniów, ale nie tylko

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział program wsparcia dla uczniów po powrocie do szkół. Na razie nie jest pewne czy uczniowie starszych klas wrócą 15 lutego, ale kiedy to w końcu nastąpi, staną przed czterema punktami ministra Czarnka.  

Fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Przemysław Czarnek w TVP Info przedstawił czteropunktowy program wsparcia dla uczniów. Nie wiadomo jeszcze jak zareagowali na nie sami uczniowie.

Po pierwsze minister edukacji i nauki stawia na walkę z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Jak zaznaczył „krzywa otyłości wśród dzieci i młodzieży bardzo szybko rośnie.”

Minister dodał, że nad programem pracują specjaliści z akademii wychowania fizycznego. Zaapelował zarazem do rodziców by nie załatwiali dzieciom zwolnień z wf. Podkreślił, że jest to plaga z którą trzeba walczyć.

Przemysław Czarnek nie stawia tylko na rozwój fizyczny, ale również przygotowuje program wsparcia dla dzieci z problemami psychicznymi.

Trzecim punktem mają być konsultacje okulistyczne po długim czasie jaki uczniowie spędzili przed komputerem w czasie nauki zdalnej.

Na koniec minister chce wprowadzić dodatkowe godziny z kluczowych przedmiotów by uczniowie mieli szanse nadrobić braki wynikające ze zdalnego nauczania.

„Wiadomo, że nauka zdalna, choćby najlepsza i poprawiona w stosunku do początków jednak nie zastąpi nauki stacjonarnej. Chcemy wprowadzić dodatkowe godziny z kluczowych przedmiotów, podczas których będzie można nadrabiać ten czas i materiał, który nie został zrealizowany.” – podsumował program minister Czarnek.

Nauka zdalna dla klas starszych została przedłużona do 14 lutego. Nie jest jednak pewne czy 15 lutego wszyscy uczniowie wrócą do szkół.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE