Synoptycy ostrzegają. W najbliższych dniach czeka nas szalona pogoda!

Jak zaznaczają synoptycy IMGW, w całej Polsce w najbliższych dniach czeka nas szalona pogoda. Dziś pomimo dużego zachmurzenia, wkraczać będzie cieplejsze powietrze z zachodu, natomiast już od piątku temperatura będzie mocno spadać i wyniesie nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Pojawia się też zamiecie śnieżne.

fot. Pixabay

Dziś pogoda w całym kraju będzie dość umiarkowana. Pomimo dużego zachmurzenia, nie będzie można narzekać na niską temperaturę. Z zachodu do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze i miejscowo może być nawet +10 stopni Celsjusza. Jedynie w górach prognozowane są opady śniegu, a w centrum opady deszczu. Ważna informacja dla kierowców- pojawić się mogą mgły, a wieczorem, kiedy temperatura znów spadnie, mogą pojawić się również oblodzenia.

Podobna temperatura czeka nas jutro. Znaczne ocieplenie nastąpi natomiast już w przeważającej części kraju. Pojawi się jednak silny wiatr, sięgający nawet 90km/h. Na południu spowoduje on również zawieje i zamiecie śnieżne, a w kolejnych godzinach śnieg znów zawita do większości miejsc w Polsce.

Od piątku kolejne ochłodzenie. Będzie padać deszcz, śnieg z deszczem, temperatura będzie poniżej zera, a więc wszystko będzie zamarzać, powstanie też gołoledź. Wszystko z powodu chłodu, który nasunie się nad Polskę od północnego wschodu. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie nawet do -15 stopni. A kolejnego dnia będzie jeszcze gorzej. Najniższa temperatura wyniesie -21 stopni Celsjusza. Wyjątkiem może być jedynie południowy zachód, gdzie będzie nieco cieplej.

Jak jednak zaznaczają synoptycy z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, do końca lutego czekają nas jeszcze dwie fale mrozu. Pierwsza to właśnie ta, która nadchodzi i pojawi się w w najbliższy weekend, druga natomiast prognozowana jest na koniec miesiąca. Wtedy temperatura może dojść nawet do -29 stopni Celsjusza.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE