Kina dołączą do luzowanych obostrzeń? Branża czeka, rząd podejmuje decyzję

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego ma odbyć się w piątek przed południem. To wtedy mamy poznać listę restrykcji które mają zostać poluzowane, lub całkowicie zdjęte. Lista prawdopodobnie nie będzie długa, ale wciąż dochodzą nieoficjalne przecieki, które branże mogą liczyć na powrót. 

Fot. Pixabay

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł Polsat News i Interia.pl wynika, że spore szanse na ponowne otwarcie mają kina.

Jeżeli faktycznie do tego dojdzie otwarcie sal kinowych odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym i na pewno bez stuprocentowego obłożenia. Właściciele kin jednak twierdzą, że lepsze już 25% niż nic.

Podobnie w pełnym reżimie sanitarnym mają zostać otwarte hotele. Z pewnością na luzowanie obostrzeń nie mogą liczyć restauracje, puby i dyskoteki a także kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe. Co do tych ostatnich możliwe, że otwarta zostanie mała infrastruktura sportowa, czyli orliki, boiska czy korty tenisowe.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego na której ogłosi luzowanie obostrzeń bądź je utrzymanie po 14 lutego planowana jest na piątek na 10.30.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE