Uczniowie ze starszych roczników prędko nie wrócą do szkoły? Podano dwa możliwe scenariusze

Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, w ciągu najbliższych co najmniej dwóch tygodni nie ma co liczyć na powrót kolejnych roczników do szkół. Pojawiły się natomiast dwa możliwe scenariusze dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej. 

Fot. Shutterstock

Radio RMF FM informuje, że zgodnie z ich nieoficjalnymi doniesieniami, nie  ma co liczyć na szybki powrót do szkół dzieci ze starszych roczników. Wszystko jednak zależy od tempa szczepień i wyników drugiej puli badań przesiewowych nauczycieli, które ma rozpocząć się we wtorek. Według informacji uzyskanych przed radio, możliwe są dwa warianty. Pierwszy scenariusz zakłada powrót do szkół dzieci z klas ósmych i ostatnich szkół klas średnich, aby mogli przygotowywać się do egzaminów, drugi natomiast zakłada powrót kolejnych roczników ze szkół podstawowych. Póki co nie ma jednak pewności, która opcja zostanie wybrana przez rząd.

W tym tygodniu pojawiła się informacja odnośnie szczepień nauczycieli. Jak się okazuje, młodsi pedagodzy mają otrzymać szczepionkę koncernu AstraZeneca. Wszystko z powodu badań, które pokazują, że wśród seniorów jest ona mniej skuteczna. Rząd podjął w związku z tym decyzję, że młoda kadra nauczycieli dostanie szczepionkę AstraZeneca, a starsi pedagodzy będą szczepieni preparatami Pfizer i Moderna.

W tej sprawie ma odbyć się jeszcze dodatkowa konferencja już za kilka minut. O 15:30 minister edukacji i szef kancelarii premiera mają przedstawić plany dotyczące szybszych szczepień nauczycieli.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE