Będzie regionalizacja obostrzeń? Minister zdrowia odpowiada!

Kilka dni temu pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące regionalizacji obostrzeń. Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia odniósł się do tej sprawy. Zaznaczył, że był analizowany taki scenariusz, ale ostatecznie podjęto decyzje, że znoszenie obostrzeń będzie dotyczyć całego kraju.

Adam Niedzielski podczas konferencji dotyczącej luzowania obostrzeń odniósł się do ostatnich plotek dotyczących regionalizacji restrykcji. Zaznaczył, że był analizowany taki scenariusz, początkowo w kontekście decyzji powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Jednak stwierdzono, że nie powinna żadna grupa dzieci mieć lepszych warunków do nauki niż inna, szczególnie w kontekście egzaminów.

Dlatego ostatecznie zdecydowano, że wszystkie obostrzenia będą miały zastosowanie w przekroju całego kraju. Minister zdrowia dodał jednak, że rząd nie porzuca ścieżki myślenia o regionalizacji obostrzeń. Sam Adam Niedzielski uważa, że aby móc takie decyzje podejmować, liczba zakażeń COVID-19 musiałaby się mocno zmniejszyć. Wtedy będzie można dopuścić się takich kroków.

Wśród najważniejszych zmian, które pojawia się od 12 lutego 2021 roku będzie otwarcie między innymi hoteli, kin, teatrów, boisk, basenów czy stoków narciarskich. Wszystko jednak będzie na specjalnych zasadach, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE