Co z restauracjami w hotelach? Minister odpowiada!

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia, ministra kultury i sportu, a także ministra rozwoju. Wśród zadanych przez dziennikarzy pytań pojawiło się zapytanie o działalność restauracji w hotelach. Czy będą czynne?

Fot. Pixabay

Trwa konferencja rządu dotycząca nowych decyzji związanych z luzowaniem obostrzeń. Wśród najważniejszych zmian, które wejdą w życie od połowy lutego jest między innymi otwarcie hoteli, kin, teatrów, stoków, boisk czy basenów. Restauracje wciąż pozostają zamknięte, jedynie z możliwością wydawania posiłków w formie dostawy lub na wynos.

Co więc z działalnością restauracji w hotelach? Takie pytanie zostało zadane ministrowi rozwoju, Jarosławowi Gowinowi. Przekazał, że wszystkie szczegółowe informacje zostaną opublikowane już wkrótce w rozporządzeniu. Jednak zaznaczył, że w hotelach dostępne będzie 50% pokoi dla gości. Ci, którzy będą w nich zameldowani będą mogli otrzymać posiłek na życzenia do pokoju.

Natomiast restauracje hotelowe mają pozostać zamknięte. Minister dodał, że tuż po zakończeniu konferencji odbędzie się telekonferencja z branżą hotelarską w celu omówienia dokładnych zasad przyjmowania gości i działalności placówek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE