Drugi pożar w fabryce kauczuku

Informacja o drugim pożarze w zakładach Synthos w Oświęcimiu wywołała niemałe poruszenie. Na początku stycznia doszło tam do poważnej eksplozji. Ogień zajął instalację do produkcji kauczuku. W piątek przed godz. 13 doszło do ponownego pożaru w zakładach Synthos. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak udało nam się ustalić, w dzisiejszym pożarze nie brała udział Straż Pożarna, mimo że świadkowie dostrzegli wydobywający się czarny dym nad zakładem.

„Podczas prac spawalniczych nastąpił zapłon izolacji rurociągu. Źródło zapłonu zostało natychmiast ugaszone przez Zakładową Służbę Ratowniczą. Zdarzenie miało lokalny charakter, nikt nie został poszkodowany.” – informuje Agata Kościelnik, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej Synthos.

Przypomnijmy, że 8 stycznia na terenie zakładów chemicznych Synthos w Oświęcimiu doszło do eksplozji instalacji do produkcji kauczuku. Wybuch był odczuwalny wiele kilometrów od miejsca zdarzenia. Do akcji gaśniczej skierowano wtedy ponad 30 zastępów straży pożarnej z całego województwa małopolskiego. Prace naprawcze wciąż trwają.

fot. Małopolskie Drogi – 8 stycznia 2021 r. 

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE