Pierwsza dostawa szczepionki AstraZeneca w Polsce!

Jak przekazał prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, do magazynu AMR trafiła już cała pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca. Mają je otrzymać między innymi nauczyciele, których szczepienia ruszają w przyszły piątek.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Do Polski trafiła pierwsza dostawa szczepionki przeciwko COVID-19 stworzonej przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Jak przekazał Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, do magazynu trafiła cała partia 120 tysięcy szczepionek. Kolejne mają dotrzeć do Polski 10, 17 i 28 lutego. Do końca lutego ma ich pojawić się na naszym rynku łącznie około miliona sztuk.

Ze szczepionki AstraZeneca mają skorzystać osoby w wieku 18-60 lat, ponieważ zauważono zmniejszoną skuteczność szczepionki u osób starszych. Dodatkowo, w pierwszym etapie szczepień tym preparatem, szczepieni będą wyłącznie nauczyciele.

Jest to trzecia szczepionka przeciwko COVID-19, która dopuszczona została w Unii Europejskiej. Pozostałe to preparaty opierające się na technologii mRNA, czyli Pfizer i Moderna. Wszystkie szczepionki cechują się bardzo wysoką skutecznością, wynoszącą ponad 95%.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE