IMGW wydaje ostrzeżenia! Będzie mróz, śnieg i gołoledź!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla niemal całego kraju! Będzie mróz, śnieg, wiatr, a niektórych miejscach zamiecie snieżne i gołoledź. IMGW apeluje o ostrożność.

Fot. Pixabay

Zima znów wróciła! Od dziś w całej Polsce możemy odczuć znacznie niższą temperaturę. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia dla niemal całego kraju. Oznacza to, że w regionach, w których obowiązują alerty, mogą wystąpić niebezpieczne dla życia i zdrowia zjawiska meteorologiczne. Mogą także nieść ryzyko strat materialnych i powodować ogromne utrudnienia w ruchu.

Poza mrozem pojawią się również intensywne opady śniegu, które już większości miejsc towarzyszą od samego rana. Największe opady śniegu wystąpią w województwie lubelskim, gdzie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 40 cm! Drugi stopień wystosowano dla województwa świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego czy dolnośląskiego. Natomiast w pozostałych częściach kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Wśród nich jest m.in. województwo mazowieckie, łódzkie i wielkopolskie. Pojawią się też zawieje i zamiecie śnieżne.

Taka pogoda ma się utrzymać do końca miesiąca. Jak zapowiadają synoptycy, w lutym mogą nas czekać jeszcze temperatury wynoszące nawet -25 stopni Celsjusza!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE