Nie wyrzucaj fusów. Doskonały sposób na śliskie chodniki

W Krakowie zostanie wprowadzony nowy sposób walki ze śliskimi i oblodoznymi chodnikami. Podobno skuteczniejsze od piasku i soli są… fusy po kawie. 

fot. ZZM Kraków

Pomysł przyszedł ze Lwowa. Posypywanie chodników fusami z kawy okazuje się bardziej skuteczny niż sypanie piaskiem lub solą.

fot. ZZM Kraków

To pachnący sposób, który nie niszczy butów i jest przyjazny dla zwierząt.  Zarządu Zieleni Miejskiej chce wypróbować eksperymentalny sposób walki ze śliskimi powierzchniami i zaprasza wszystkie kawiarnie i wszystkich kawoszy by nie wyrzucali fusów tylko gromadzili je. Eksperyment rozpoczął się w jednym z krakowskich parków.

fot. ZZM Kraków

„Zainspirowani przez Lwowian Lviv / Lwów podejmiemy się eksperymentalnie użycia fusów z kawy do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w jednym z naszych parków w Kraków PL.
Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie o kontakt z nami- mail lub przez messengera.” – czytamy na profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Do akcji przyłączyło się już kilkanaście kawiarni które przekazały kilkadziesiąt kilogramów fusów z kawy a jako pierwsze zostały posypane kawą ścieżki Parku Lotników Polskich w Czyżynach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]