Nie żyje polski aktor. Brał udział w wielu kultowych filmach i serialach!

W wieku 86 lat zmarł Michał Szewczyk, aktor filmowy i teatralny. Występował w wielu legendarnych polskich produkcjach, takich jak „O dwóch takich, co ukradli księżyc” czy „Stawka większa niż życie”. W ostatnich latach występował w „Na dobre i na złe” czy „Na wspólnej”.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Dziś w wieku 86 lat zmarł legendarny aktor teatralny i filmowy. Od lat był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi i to właśnie dyrektor teatru Ewa Pilawska przekazała informację o śmierci aktora.

„W sobotę odszedł Krzysztof Kowalewski, dzisiaj Michał Szewczyk. Kończy się pewna epoka w Teatrze – epoka hierarchii w wielopokoleniowym Zespole, epoka rzemiosła i warsztatu teatralnego. Michał był niezwykłym profesjonalistą, uprawiał etos aktora teatralnego. Do każdej roli podchodził z równą pasją, był wierny posłannictwu i misji zawodu aktora.”

-napisano na stronie teatru. Dodano, że jeszcze kilka miesięcy temu odsłonięta została Gwiazda Michała Szewczyka w Łódzkiej Alei Gwiazd, a niewiele później mężczyzna został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis.

Michał Szewczyk znany był również z wielu kultowych produkcji, takich jak „Eroica”, „Historia żółtej ciżemki”, „Stawka większa niż życie” czy „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. W ostatnich latach odgrywał również mniejsze role w serialach „Na dobre i na złe” czy „Na wspólnej”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE