Polski skoczek zakażony koronawirusem! Nie wystąpi w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend kolejne skoki w Wielkiej Krokwi. Z 13 skoczków, do zawodów zostało powołanych tylko 11 skoczków. Wszystko ze względu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, które potwierdzono u Jarosława Krzaka. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W piątek rozpoczną się kwalifikacje w Zakopanem. Polacy mogli zgłosić na zawody na Wielkiej Krokwi 13 uczestników. Ostatecznie zdecydowano, że będzie ich jedenastu. Powodem jest koronawirus, który dotknął jednego ze skoczków.

Zakażony COVID-19 jest Jarek Krzak, który już od ubiegłej niedzieli sygnalizował złe samopoczucie.  Następnie prywatnie wykonał test na obecność wirusa. Jak przekazał portal Skaczemy.pl , jego pozytywny wynik wykluczył go z treningów i występów weekendowych. Obecnie przebywa na kwarantannie.

Skoczek nie miał kontaktu z pozostałymi zawodnikami i sztabem. Oznacza to, że o punkty Pucharu Świata powalczą: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła,  Klemens Murańka, Tomach Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE