Węgry dopuściły rosyjską szczepionkę do użytku! Pojawi się również w Polsce?

Węgry jako pierwsze w Unii Europejskiej dopuściły do użytku rosyjską szczepionkę przeciwko COVID-19. Preparatem Sputnik V już wkrótce ma zaszczepić się pierwsze milion osób. Póki co żaden inny kraj UE nie zatwierdził szczepionki. 

Fot. Shutterstock

Na całym świecie pojawia się coraz więcej szczepionek przeciwko koronawirusowi, które zostają dopuszczane do użytku. Wśród nich jest między innymi rosyjski preparat Sputnik V. Producenci podają, że po zastosowaniu drugiej dawki szczepionki odpornośc wynosi około 92 procent.

Do tej pory szczepionki nie zatwierdzono w żadnym kraju w Unii Europejskiej. Dopiero teraz na ten krok zdecydował się węgierski rząd. Jak przekazał minister zasobów ludzkich Miklos Kasler, Węgry zamówiły dwa miliony dawek szczepionki Sputnik V, co pozwoli zaszczepić milion obywateli.

Na Węgrzech rownież trwa proces zatwierdzania chińskiej szczepionki koncernu Sinopharm. W Polsce dostępne są obecnie trzy preparaty na koronawirusa. Jest to Pfizer, Moderna i AstraZeneca, którą szczepieni będą nauczyciele. Póki co polski rząd nie ma planów dotyczących dopuszczenia  do użytku rosyjskiej szczepionki.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE