Fałszywi GOPRowcy szaleją na quadach

Beskidzcy ratownicy GOPR dostają coraz więcej zgłoszeń o szaleńcach na quadach i skuterach śnieżnych, którzy z dużą prędkością wjeżdżają na popularne szlaki turystyczne niszcząc często środowisko naturalne m.in. młodniki. Na tym jednak nie koniec bo coraz częściej osoby te wykorzystują emblematy GOPRu. 

fot. Pixabay

Użytkownicy quadów i skuterów śnieżnych w górach to prawdziwa zmora nie tylko dla turystów ale też dla samej przyrody, która często jest niszczona.

Ratownicy opisują sytuację w Andrychowie gdzie coraz częściej dochodzi do niszczenia młodników. Użytkownicy quadów coraz częściej czują się bezkarni i żeby bezkarnie wjeżdżać na turystyczne szlaki, używają emblematów GOPR. Zakup takich emblematów a nawet kurtek jest niestety bardzo łatwy.

„Ratownik wykonujący patrol lub czynności ratunkowe zawsze posiada odpowiedni ubiór i apteczkę, a także zachowuje się zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami bezpieczeństwa.
Dzwoniąc do Stacji Centralnej GB GOPR w Szczyrku można dowiedzieć się, czy w danym rejonie jest zgłoszony wyjazd ratownika.
Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo turystów informujemy, że wszystkie nadużycia będą zgłaszane na Policję.” – informuje GOPR Beskidy na swoim profilu.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE