Rząd otwiera hotele. Na Walentynki brakuje już miejsc!

Od 12 lutego 2021 roku ponownie zostaną otwarte hotele, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jak się okazuje, pandemia nie zniechęca Polaków do wyjazdów. W same Walentynki w większości hoteli brakuje już miejsc. 

Fot. Pixabay

Podczas ostatniej konferencji premiera i ministra zdrowia przekazano najważniejsze informacje na temat luzowania obostrzeń w Polsce. Od 12 lutego otworzą się między innymi hotele, kina, teatry czy baseny. Wszystko jednak z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W hotelach zajętych może być 50% wszystkich miejsc.

Jak się okazuje, Polacy tęsknili za odpoczynkiem. Jak przyznają hotelarze, już podczas konferencji telefony i systemy rezerwacyjne rozgrzały się do czerwoności. Wiele osób rezerwowało pobyty zarówno na weekendy, jak i dłuższe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Walentynki, które zbliżają się wielkimi krokami. Ze względu na otwarcie stoków, w górach w większości hoteli i pensjonatów brakuje już miejsc. Podobna sytuacja jest także w innych rejonach kraju, szczególnie nad morzem i na Mazurach.

Hotelarze są zgodni, że decyzja o odmrożeniu ich branży zapadła w doskonałym momencie. Poza Walentynkami, już wkrótce czekają nas również święta, podczas których często wyjeżdżamy, szczególnie, że prawdopodobnie i w tym roku spędzimy je w wąskim gronie.

Branża zapewnia, że we wszystkich hotelach, które otworzą się 12 lutego czekają na gości zdezynfekowane, wywietrzone pokoje. Natomiast ze względu na nieczynne restauracje, również hotelowe, przyjezdni będą mogli skorzystać z posiłków na życzenie, dostarczanych bezpośrednio do pokoju.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE