Są prognozy na -40 stopni Celsjusza! To może być zima stulecia!

Pojawiają się informacje, że tegoroczna zima może być nie tylko zimniejsza od kilkunastu lat, ale aż od 1929 roku. Prognozy meteorologa, który tak twierdzi już się spełniły.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

O tym, że wczorajszy dzień może być dopiero początkiem surowej zimy pisze Wirtualna Polska.

Portal rozmawiał z Markiem Kuczerą, meteorologiem i fizykiem atmosfery z Uniwersytetu Karola w Pradze. Ten sam specjalista prognozował wcześniej powtórne ochłodzenie w lutym. Niestety, nie ma on dla nas dobrych informacji.

Dwa numeryczne modele pogodowe: GFS i ECMWF od kilku dni w swoich skrajnych scenariuszach mówią o nadejściu absolutnie ekstremalnej fali syberyjskiego zimna około 18 lutego – informuje specjalista i dodaje, że jeżeli ten scenariusz się spełni, ochłodzenie niesie ze sobą potencjał spadków aż do -40 stopni Celsjusza.

Wczorajsze zimno i opady śniegu sparaliżowały wiele Polskich miast. W Krakowie pękały szyny, co powodowało paraliż komunikacji. W Warszawie z kolei śnieg zasypał miasto. Samochody ciężarowe nie mogły wjechać na wzniesienie powodując utrudnienia w ruchu. Na szczęście pogoda we wtorek jest już nieco spokojniejsza.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE