Serwis ogłoszeniowy ostrzega! Oszuści mogą chcieć wyłudzić dane!

Popularny serwis ogłoszeniowy OLX ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy mogą chcieć wykraść pieniądze i dane. Dlatego przypomina, żeby za każdym razem sprawdzać linki, na które przekierowywany jest użytkownik podczas zakupów czy podczas płatności.

Fot. Pixabay

OLX niedawno wprowadził nową usługę Przesyłki OLX. Dzięki niej można bezpiecznie przesyłać paczki w różne regiony kraju. Jednak nowa usługa okazała się oznaczać również nowe możliwości dla oszustów. Dlatego OLX wysyła do swoich klientów maila ostrzegające przed złodziejami.

Firma przestrzega przez osobami chcącymi wyłudzić dane i pieniądze. Dlatego opublikowała specjalną instrukcję dotyczącą korzystania z serwisu. Zaznacza, że wszystkie ścieżki kupna i sprzedaży odbywają się poprzez stronę lub aplikację OLX. Dlatego nie należy klikać w linki otrzymane poza serwisem, np. przez Messenger czy Whataspp.

OLX przypomina również, że nigdy nie prosi o kod CVV lub CVC  ani saldo konta, a pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek sprzedającego, który  podał przy pierwszej sprzedaży. Jedynym linkiem, który obowiązuje przy płatności jest DotPay. Warto też zwrócić uwagę na adres strony. W przypadku DotPay jest to https://ssl.dotpay.pl/ , natomiast strony OLX zaczynać się może jedynie od marketplace.olx.pl/…”, „delivery.olx.pl/…” lub „przesylki.olx.pl/”. Wszystkim pozostałym stronom należy przyjrzeć się ze szczególną ostrożnością.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE