Trzecia transza szczepionek przybędzie z opóźnieniem! Kolejne problemy z dostawami!

Pojawiły się kolejne problemy dotyczące dostaw szczepionek przeciwko koronawirusowi do naszego kraju. Tym razem opóźnia się transport preparatu koncernu Moderna. Trzecia transza miała dotrzeć do Polski w niedzielę.

Fot. Shutterstock

Od jakiegoś czasu polski rząd zmaga się z problemami dotyczącymi dostaw szczepionek przeciwko COVID-19. Wiele punktów musiało przełożyć szczepienia osób z grupy pierwszej ze względu na brak zasobów. Jak informuje RMF FM, teraz pojawiły się kolejne opóźnienia. Dotyczą preparatu produkowanego przez koncern Moderna.

Jak przekazała Agencja Rezerw Materiałowych w rozmowie z radiem, trzecia transza, która miała dotrzeć do Polski w niedzielę, nie pojawiła się. Dodatkowo, nie ma dokładnej daty kiedy to się stanie. Jak wyjaśnia agencja, transport 82 tysięcy dawek szczepionki prawdopodobnie będzie miał miejsce jeszcze w tym tygodniu, ale nie ma 100% pewności.

Poprzednia dostawa szczepionki Moderny przybyła ponad tydzień później. Co pocieszające to fakt, że póki co nie ma podobnych problemów związanych z dostawami pozostałych preparatów. W niedzielę do Polski przyjechało 320 tysięcy szczepionek firmy Pfizer, a na dziś planowana jest dostawa szczepionek AstraZeneca.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE