Ceny paliw idą w górę! Benzyna najdroższa od roku!

W Polsce zaczynamy odczuwać już zapowiadane podwyżki cen paliw. Wszystko ze względu na wzrost cen ropy. Odczują to najbardziej posiadacze aut z silnikiem Diesla oraz z instalacją gazową. Już teraz litr oleju napędowego i LPG kosztuje o 5 groszy więcej niż jeszcze tydzień temu.

Fot. Pixabay

Jak informuje e-petrol.pl, podwyżki cen paliw, które jeszcze niedawno były zapowiadane, już stały się faktem. Portal tłumaczy, że to efekt wzrostu ropy. Dlatego wzrost paliwa szczególnie odczują właściciele samochodów z silnikiem Diesla i z instalacją gazową.

Już teraz za litr oleju napędowego i LPG płaci się o 5 groszy więcej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu. Średnio cena oleju wynosi 4,69, natomiast LPG 2,27 za litr. Wyższe wydatki będą też mieć właściciele aut na benzynę. Za 98 zapłacimy około 5,01 za litr, za 95 – 4,69. Jeśli chodzi o benzynę 98, ostatnio tak wysoka cena była w marcu 2020 roku.

Jak zauważa e-petrol.pl, najtaniej za benzynę 95 i olej napędowy zapłacimy przejeżdżając przez województwo śląskie, natomiast za benzynę 98 w województwie świętokrzyskim. Najdroższe ceny za diesel i benzynę odnotowano natomiast w województwie kujawsko-pomorskim.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE