Kiedy będą czynne restauracje i siłownie? Rzecznik rządu odpowiada!

Rzecznik rządu Piotr Mueller wypowiedział się na temat możliwego terminu otwarcia restauracji, siłowni i klubów fitness. Nie były to dobre informacje dla przedsiębiorców i klientów. Rzecznik zaznaczył, że w tej chwili taka decyzja jest niemożliwa, a Polska nie chce popełnić błędów innych krajów. 

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Piotr Mueller był dziś gościem Radia Wrocław. Podczas rozmowy został zapytany między innymi o najbliższe plany związane z odmrażaniem gospodarki, w tym o otwarcie restauracji i siłowni. Jak zaznaczył, żadne decyzje póki co nie padły i na pewno w najbliższym czasie nie padną, ponieważ Polska nie chce popełnić błędu innych krajów i spowodować, że znów wzrośnie liczba zakażeń COVID-19.

„Niestety nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness. Nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń koronawirusem.”

-tłumaczył rzecznik rządu. Piotr Mueller przypomniał również, że właśnie po otwarciu gastronomii w Portugalii, liczba zachorowań drastycznie wzrosła.

Dodał natomiast, że wszystkie zamrożone branże, o których mowa, chronią tarcze finansowe. Codziennie wypłacane są nawet setki milionów złotych pomocy finansowej, a więc przedsiębiorcy nie powinni mieć problemu ze wstrzymaniem się jeszcze przez jakiś czas z otwarciem swoich placówek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE