Koronawirus. Opublikowano ważne dla kobiet w ciąży badania!

Jak wynika z badań amerykańskich naukowców, kobiety w ciąży, które zmagają się z zakażeniem koronawirusem, przekazują swoim dzieciom zaledwie niewielką ilość ilość przeciwciał. To ważna informacja dla osób spodziewających się dziecka. 

fot. Pixabay

Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Macierzyńsko-Płodowej sprawdziło jak wpływa na nienarodzone dziecko przejście przez jego matkę zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wyniki opublikowano w magazynie „The Pregnancy Meeting”. Jak się okazuje, zakażone COVID-19 kobiety w ciąży przekazują swoim dzieciom tylko niewielką ilość przeciwciał.

Dotyczy to zarówno kobiet, które przechodzą zakażenie objawowo, ale również tych bezobjawowych. Mają one bowiem zdolność do wytwarzania immunoglobuliny typu G, która jest jednym z głównych białek odpornościowych w organizmie. Dodatkowo, wytwarzają również inne przeciwciała neutralizujące COVID-19.

Badania przeprowadzono na 32 ciężarnych pacjentkach, które miały pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. W krwi kobiet przeciwciała neutralizujące koronawirusa wciąż występowały,  we krwi pępowiny immunoglobulina pojawiła u 91% badanych, natomiast przeciwciała neutralizując wirusa jedynie u 25%. Teraz naukowcy zapowiadają kolejne niezbędne badania, które mają sprawdzić dlaczego przekazywane są tak małe ilości przeciwciał.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE