Ministerstwa Zdrowia z nietypowymi wiadomościami. To nie oszustwo, lepiej na nie odpisać!

Wielu Polaków w ostatnim czasie otrzymało tajemnicze wiadomości z zapytaniem czy chcą się nadal zaszczepić. Część osób myślało, że to kolejna próba oszustwa. Jak się jednak okazuje, wcale nie! Dlatego jeśli chcemy otrzymać szczepionkę, powinniśmy odpisać na SMS-a.

Fot. Pixabay

25 stycznia 2021 roku ruszyły szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia. Każdy chętny musiał się zarejestrować. Były trzy możliwości, między innymi wysłanie wiadomości tekstowej pod konkretny numer telefonu- 664-908-556. Jak się okazuje, to ten sam numer, przysyłający teraz zaskakujące wiadomości, które początkowo przez wielu były utożsamiane z oszustwem.

Nic bardziej mylnego. Z numeru, który służył do rejestracji szczepienia wysyłany jest specjalny SMS o treści: „Nadal chcesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Odpowiedz POTWIERDZAM lub skontaktuj się z numerem 989”. Jeśli wciąż chcemy pójść do wybranego punktu i otrzymać szczepionkę, należy na niego odpisać.

Do sprawy odniosła się między innymi część Kancelarii Premiera odpowiedzialna za cyfryzację. Jak tłumaczy, dziękując za czujność, SMS jest bezpieczny i warto na niego odpisać.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE