Krótsze kolejki do lekarzy? Ministerstwo Zdrowia zapowiada zniesienie limitów wizyt do specjalistów!

Jak poinformował minister zdrowia, od kwietnia resort nie będzie limitował wizyt u lekarzy specjalistów. Miałoby to pomóc odbudować zdrowie Polaków po pandemii koronawirusa. 

Fot. Pixabay

Adam Niedzielski zapowiedział, że od kwietnia do conajmniej końca roku nie będzie obowiązywał limit wizyt u lekarzy specjalistów. Powodem decyzji jest pandemia koronawirusa, która trwa już w Polsce od roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogłoby odbudować się zdrowie Polaków, którym w ostatnim czasie nie zawsze udawało się dostać do lekarzy specjalistów.

Jak tłumaczy minister zdrowia, takiej zmiany domagali się już od kilku miesięcy zarówno lekarza, jak i pacjenci. Eksperci jednak dodają, ze aby w pełni udało się odpowiednio funkcjonować, musiałyby pojawić się jeszcze inne zmiany, jak między innymi rekomendacje dotyczące telewizyty czy pełne wykorzystywanie szpitali tymczasowych.

Jednocześnie nowelizacja rozporządzenia dotycząca spraw ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, która została już podpisana przez Adama Niedzielskiego w tym tygodniu, obejmuje pozalimitowym finansowaniem szpitale pediatryczne. To równie ważna zmiana, która zapewni placówkom płynność finansową i przychody w pierwszym kwartale 2021 roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE