Ministerstwo Rozwoju: „Będzie przedłużona pomoc finansowa dla zamkniętych branż”

Od dziś warunkowo odmrożono niektóre branże, jak między innymi hotelarską czy narciarską. Wciąż jednak wiele punktów pozostaje nieczynnych. Rząd zapowiedział przedłużenie pomocy finansowej dla zamkniętej części gospodarki. 

12 lutego została odmrożona część polskiej gospodarki, jak między innymi branża hotelarska, narciarska, baseny, instytucje kultury czy kasyna. Póki co jest to jednak warunkowe otwarcie, uzależnione od rozwoju pandemii w kraju. Jeśli liczba zakażeń drastycznie wzrośnie, branże te znów zostaną zamrożone od 28 lutego.

Jak przekazał Jarosław Gowin, dziś miał miejsce kolejny duży krok w stronę luzowania obostrzeń. Wicepremier zaapelował do przedsiębiorców z otwartych branż, aby stosowali się do restrykcji sanitarnych. Zaznaczył, że resort wciąż walczy o pozostałe branże, jak gastronomiczna. Wciąż nie można korzystać z restauracji czy kawiarni, a posiłki można jedynie zamawiać na wynos lub z dowozem.

W związku z tym zapowiedział, że przedłużona zostanie pomoc dla branż zamkniętych i wciąż będzie rozszerzana. Zwrócił uwagę na fakt, że w rządzie trwają prace nad rozporządzeniem wydłużającym tarczę antykryzysową na luty.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE