Nie żyje wybitny polski kompozytor. Tworzył dla największych polskich artytsów

W wieku 76 lat zmarł muzyk, kompozytor, autor takich przebojów jak „Do zakochania jeden krok” czy „Bądź moim natchnieniem”, Antoni Kopff. Informację o śmierci mężczyzny przekazała jego żona, Danuta Dobrzyńska.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Smutna informacja ze świata muzyki. Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich twórców piosenek, Antoni Kopff. Tworzył utwory dla największych artystów w kraju, między inny dla zespołu Bajm, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Alicji Majewskiej, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa Krawczyka. Pisał też piosenki do Kabaretu Olgi Lipińskiej.

Informację o śmierci artysty przekazała jego żona, Danuta Dobrzyńska. Antoni Kopff miał 76 lat.

„Antoś, dziękuję Ci za każdy dzień, w którym mogłam być z Tobą. To było wyjątkowe. Dziękuję za 40 lat bezwarunkowej Twojej miłości, dziękuję za trudne ostatnie pięć lat.Twoja odwaga, humor i niezwykła wola życia…Życzę Tobie ładnej chmurki, i wierzę, że spotkamy się w jakiejś formie, bo nie jest to możliwe, by tak nie było. Kocham Cię całym sercem, Twoja Danusia”.
-napisała w mediach społecznościowych kobieta.
Antoni Kopff  był przede wszystkim pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem telewizyjnym. Był realizatorem dźwięku w Rozgłośni Polskiego Radia. Pracował również jako kierownik muzyczny w Teatrze Syrena w Warszawie, a także podczas wielu wielkich festiwali m.in. w Opolu, Sopocie i Mrągowie.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE