Zaszczepieni nauczyciele skarżą się na niepokojące objawy. Radna przestrzega

Do szczepień przeciwko COVID-19 przystąpili nauczyciele którzy na co dzień pracują z dziećmi stacjonarnie. Chodzi o nauczycieli klas I-III oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu w szkołach średnich. Niektórzy uskarżają się na niepożądane objawy po przyjęciu szczepionki. 

Fot. Pixabay

Nauczyciele szczepieni są preparatem firmy AstraZeneca. Część z nich zgłasza niewielkie dolegliwości tuż po szczepieniu.

Jak informuje Gazeta Krakowska, jeżeli niepożądany odczyn poszczepienny pojawi się tuż po szczepieniu, wtedy jest odnotowany jeszcze w szpitalu. Po dłuższym czasie takich zgłoszeń nie ma. Zwykle chodzi o zaczerwienienie i ból w miejscu iniekcji.

Krakowska radna a zarazem nauczycielka która sama przyjęła szczepionkę, Agata Tatara przestrzega jednak, że kilku jej kolegów i koleżanek którzy przyjęli szczepionkę na drugi dzień skarżyło się na bóle i zawroty głowy oraz wymioty.

Oto jak opisuje swoje spostrzeżenia po przyjęciu szczepionki.

„Pierwsi nauczyciele po szczepieniu Astra Zeneca w tym i ja. Na co zwrócić warto uwagę? Nie planujcie nic ważnego na kolejny dzień! Bardzo dużo osób o objawach niepożądanych temperatura 40 stopni, dreszcze, bóle stawów, wymioty. Ja i kilku nauczycieli przyjęliśmy pierwszą dawkę bardzo spokojnie, lekko podwyższona temperatura. Pomimo tego, po dwóch dniach wróciliśmy do pracy, dobrze, że był weekend.” – przestrzega i jednocześnie uspokaja radna i nauczycielka Agata Tatara.

Prof. Krzysztof Pyrć, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii w rozmowie z Gazetą Wyborczą wyjaśniał, że to normalna reakcja bo w ten sposób organizm się broni.

Jak informuje Radio Kraków, w Małopolskich szkołach wielu nauczycieli skorzystało dzisiaj ze zwolnienia lekarskiego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE