Nabór na hejnalistów zakończony… porażką

Zakończył się nabór na nowych hejnalistów. Niestety zakończył się przed czasem i to z marnym wynikiem. Do walki o tą zacną funkcję walczyło 30 kandydatów w tym trzy kobiety. 

Fot. Kraków w Pigułce

Nabór na hejnalistów rozpoczął się na początku tego roku. Cieszył się ogromnym powodzeniem a do pierwszego etapu przystąpiło 30 kandydatów.

Pierwszy etap miał wyłonić kandydatów ze zdolnościami muzycznymi, gdyż jak wiadomo hejnalista co godzinę ma odgrywać z Wieży Mariackiej hejnał. Za każdym razem tak samo czysto i donośnie. Niestety część kandydatów poległa na tym etapie.

Drugi etap dotyczył sprawności fizycznej. Hejnalista ma do pokonania 272 schody a potem bez zadyszki musi zatrąbić na cały Kraków. I właśnie tutaj pojawiły się największe problemy, choć jak mówi Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie „Dobra kondycja to konieczny warunek, żeby móc wspinać się na wieżę mariacką”.

To właśnie na drugim etapie kondycyjnym polegli ci, którzy przeszli etap umiejętności muzycznych. Dwa stanowiska wciąż zatem czekają a kolejny nabór ma ruszyć już niebawem. Warto zatem popracować nad kondycją fizyczną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE