Przedsiębiorcy idą do prokuratury. Złożyli skargę na premiera

Przedsiębiorcy złożyli oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego. Skarga za nałożenie lockdownu złożona już została w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem a trafić ma również do Prokuratury Krajowej. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Przedsiębiorcy wnioskują o wszczęcie postępowania karnego wobec szefa rządu. Pod skargą znalazło się 350 elektronicznych podpisów.

W zawiadomieniu przedsiębiorcy oskarżają premiera o narażenie zdrowia i życia Polaków poprzez namawiania ich do wzięcia udziału w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, w momencie trwania epidemii koronawirusa.

Jest też drugie oskarżenie dotyczące nałożonego lockdownu.

„Działał na szkodę interesu prywatnego i publicznego, poprzez wydanie bezprawnych i bezzasadnych decyzji skutkujących ograniczeniem działalności gospodarczej, pozbawieniem możliwości osiągania dochodów przez osoby prawne i fizyczne, oraz ograniczeniem możliwości przemieszczania się w konkretnie oznaczonych miejscach.” – można przeczytać w piśmie.

Złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, udostępnił na swoim profilu zakopiański restaurator i inicjator akcji „Wolni Przedsiębiorcy” Gerard Wolski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE