Minister zdrowia o ponownym zamknięciu szkół: „Nie będę tego rekomendował”

Minister zdrowia przekazał, że z najnowszych informacji resortu wynika, że nauczanie stacjonarne w klasach I-III nie przyczynia się znacząco do zwiększonej  liczby przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym minister nie ma w planach rekomendacji odnośnie ponownego zamknięcia szkół. 

Fot. Shutterstock

Adam Niedzielski podczas sejmowej Komisji wypowiedział się na temat dalszej organizacji pracy w szkołach. Podkreślił, że powrót do nauki stacjonarnej najmłodszych poprzedziły badania przesiewowe nauczycieli klas I-III, dzięki czemu powrót był bezpieczniejszy. Wówczas pobrano wymazy od ponad 136 tysięcy osób, z których zaledwie 2% miała pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kolejne testy przeprowadzone zostały pomiędzy 7 a 12 lutego, jednak wzięło w nich udział znacznie mniej pedagogów, zaledwie nieco powyżej 30 tysięcy. Czy z związku z tym pozostałe dzieci wkrótce wrócą również do nauczania stacjonarnego, pomimo, że ostatnie statystyki pokazują znaczący wzrost nowych przypadków koronawirusa?

Jak tłumaczy minister zdrowia, testy nauczycieli wyraźnie wskazują, że nauczanie stacjonarne nie przyczynia się wyraźnie do przyspieszenia procesów pandemicznych. W związku z tym, że sytuacja wydaje się być stabilna, Adam Niedzielski na pewno w najbliższym czasie nie będzie rekomendował ponownego zamykania szkół. Oznacza to, że być może wkrótce do tradycyjnej nauki mogą wrócić kolejni uczniowie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE