Otrzymałeś tego SMS-a? Wcale nie oznacza, że wkrótce otrzymasz szczepionkę!

Wiele osób, które wypełniło formularze zgłoszeniowe, otrzymało zwrotną wiadomość z zapytaniem czy nadal chcą się zaszczepić. Jak się jednak okazuje, to wcale nie oznacza, że dana osoba przeszła do kolejnego fazy procesu szczepień.

Fot. Shutterstock

15 stycznia pojawił się formularz zgłoszeniowy dla osób powyżej 80 roku życia, ale jednocześnie możliwość zarejestrowania chęci zapisania się na szczepionkę dla osób młodszych. Po jakimś czasie, część z nich otrzymała zwrotną wiadomość o treści: „Nadal chcesz zapisać się na szczepienie? Odpowiedz „POTWIERDZAM” lub zadzwoń na 989”.

To dało nadzieję wielu Polakom, że wkrótce otrzymają kolejną wiadomość z terminem szczepienia. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, system został zaprojektowany tak, że rozsyła takie informacje również do osób, które wciąż są na liście oczekujących.

Po wysłaniu SMS z potwierdzeniem, że chcemy się zapisać, otrzymujemy nową wiadomość  z rządowego numeru, a brzmi ona: „Dziękujemy za zgłoszenie, niestety w tej chwili nie dysponujemy wolnymi terminami szczepień”.  Oznacza to, że sytuacja oczekującego wcale się nie zmienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE