Stacjonarne egzaminy próbne? Minister Czarnek: „Nic nie stoi na przeszkodzie”

Minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał, że jego zdaniem nic nie stoi w tej chwili na przeszkodzie, aby próbne matury i egzaminy ósmoklasisty odbywały się w sposób tradycyjny, w szkołach. Planowany termin testów to marzec 2021.

Fot. Shutterstock

Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie tegorocznych próbnych egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasisty. W tym roku szkolnym próbne matury mają odbywać się pomiędzy 3 a 16 marca, natomiast próbne egzaminy ósmoklasistów od 17 do 19 marca.

Jak zapewnił minister edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna jest w pełni przygotowana do egzaminów, informatory są wciąż wydawane, przygotowywane są arkusze. Ale również doskonale przygotowane na nie są placówki oświaty. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystko odbywało się stacjonarnie.

Minister przypomniał też, że w tym roku ze względu na zdalna nauczanie, egzaminy przeprowadzone zostaną wyjątkowo nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej, a na podstawie wymagań egzaminacyjnych.

Egzaminy maturalne w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynają się 4 maja, z czego pisemne potrwają do 20 maja, a ustne do 21 maja. Dodatkowe terminy matur wyznaczono w pierwszej połowie czerwca. Poprawkowe natomiast będą prowadzone 24 sierpnia. Egzamin ósmoklasisty odbędą się od 25 maja do 27 maja. Drugi termin zaplanowany jest na 16-18 czerwca.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE